اکثر انسان ها پول، طلا و جواهرات خود را در منزل نگهداری می کنند. هر چند یکی از راهکارهای حفاظت از پول و طلا، نگهداری و جاسازی در منزل است. شاید بهترین دلیل برای نگهداری جواهرات در منزل دسترسی آسان و اطمینان خاطر مالک از آنها باشد. در واقع راه حل های زیادی در نگهداری اقلام گرانبها در منزل و حفاظت آنها از شر سارقان وجود دارد مانند گاو صندوق، کشوی مخفی، داخل کیسه برنج و… اما اگر بخواهیم بهترین روش نگهداری پول و طلا را بیان کنیم آیا بهره گیری از صندوق امانات بانک روش مناسبی است؟؟؟ در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید.

پول و طلا را در کجای خانه نگهداری کنیم؟

زمانی که قصد نگهداری دارایی ‌با ارزش در منزل را دارید باید به فکر پنهان کردن آنها در جایی امن باشید. مکان هایی مانند درون کشو لباس، زیر تخت خواب، پنهان کردن درون گلدان و… بکار بردن جی پی اس راه حل نوینی است که تا حدی می توانید با آرامش خاطر دارایی های خود را در منزل نگهداری کنید. اگر بخواهیم بهترین مکان ها برای جاسازی در منزل را بیان کنیم به شرح زیر است:

 • بهترین گزینه استفاده از گاو صندوق است.
 • قسمت های نامرئی یا کشو های مخفی
 • استفاده از مکان های امن آشپزخانه
 • جاسازی درون وسایل منزل

هر چند به هیچ وجه نگهداری پول و طلا در منزل گزینه مناسبی نیست چراکه از طریق دستگاه های فلزیاب به راحتی اقلام با ارزش شما پیدا می شود؛ اما حال که فرد تصمیم گرفته بنا به شرایطی اموال با ارزش خود را در منزل نگهداری کند، برای جلوگیری از سرقت آنها باید راه حلی نیز داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

 1. یک فرد برای جلوگیری از سرقت اقلام با ارزش خود می تواند از یک فضای امن استفاده کند. بکار بردن گاوصندوق های ضد سرقت که از جنس آهن و در اندازه های مختلف تولید می شود می تواند بهترین راه کار برای عدم سرقت اموال باشد.
 2. روش دیگر برای جلوگیری از سرقت جواهرات در منزل که باید در آن بسیار خلاقیت به کاربرد جاسازی در درون وسایل منزل است. شاید کسی به این فکر نکند با ارزش ترین دارایی ها در دم دستی ترین وسایل منزل قرار گرفته است. در انتخاب خود وسیله برای جاسازی باید وسیله زیاد از حد با ارزش نباشد تا توجه دزدان را به خود جلب نکند.
 3. ارتقاء امنیت منزل و افزایش سطح حفاظت خانه از مهمترین راه جلوگیری از دزدیدن است.

جاسازی در منزل

کدام مکان از منزل جهت جاسازی مناسب است؟

شاید کسی این انتظار را نداشته باشد که مورد سرقت قرار می گیرد، اما آمادگی لازم برای این اتفاق ضروری است. منزل پر از مکان های مخفی است که دزدان هرگز به آن توجه نمی کنند.

در ادامه به این نقاط اشاره خواهیم کرد:

 • جای قوطی رنگ خالی
 • لوله های پی وی سی فریب دهند
 • شکافتن توپ تنیس
 • فضای مخفی کابینت ها
 • درون یک پریز خالی
 • یک قفسه با جای مخفی
 • پشت دریچه هوا

شاید هرگز یک سارق سراغ این مکان ها یا نقاط دیگر منزل نرود؛ اما نمی توان گفت این نقاط جزء ایمن ترین مکان ها هستند. حائز اهمیت است برای افزایش امنیت و حفاظت از منزل خود، از سیستم دزدگیر اماکن یا دزدگیر منزل استفاده کنید. در واقع دوربین مداربسته به همه دوربین هایی گفته می شوند که در مکان خود ثابت بوده و تصاویر ثبت شده را به یک یا چند مکان ارسال می کنند. به دلیل اینکه این دوربین ها در نظارت، حفاظت و سیستم های مانیتورینگ حفاظت استفاده می شوند واژه مداربسته نیز از همین حیطه گرفته شده است. اما در حالت کلی از نظر فنی دوربین مدار بسته کلیه دوربین های تلفن، ویدیو و کنفرانس را نیز دربر می گیرد. لازم به ذکر است برای اینکه از حوادث احتمالی جلوگیری شود و میزان امنیت سیستم دزدگیر منزل افزایش پیدا کند می توان از دوربین مداربسته جهت ضبط و دیدن تصاویر بطور زنده و آنلاین استفاده کنید.

از مهم ترین کاربرد این سیستم به حفاظت یک محدوده مانند منزل منتهی نمی شود بلکه فراتر می رود از جمله کاربردهای نظامی، کنترل ترافیک، صنعتی، پلیسی، تصویر برداری نامحسوس، ارتباط ویدیویی و … برای هر هدفی یا هر مکانی که قصد خرید دوربین مدار بسته را دارید، باید سه نکته زیر را در نظر داشته باشید:

 1. انتخاب نوع لیز تا تصویری با کیفیت را داشته باشید. لیز ها امکان بزرگنمایی تصویر را در دوربین مدار بسته فراهم می نماید. در نتیجه وجود لیز مناسب اطلاعات بیشتر و تصویری واضح تر را بعد از بزرگنمایی در اختیارتان قرار می دهد.
 2. انتخاب سنسور درست در دوربین مدار بسته؛ که برای این منظور باید دو مورد مهم را در نظر بگیرید اولی اندازه سنسور دومی نوع آن است.
 3. از مهم ترین نکته های خرید دوربین مدار بسته، توجه به وضوح خروجی است. اگر تعداد پیکسل ها بیشتر باشد تصویری واضح تر و بهتری در خروجی خواهید داشت.

لازم به ذکر است پکیج دوربین مداربسته یکی از راه حل هایی است که خریداران در صورت عدم آشنایی با نصب و راه اندازی آن؛ توسط کارشناسان فنی این محصول در قالب یک پک در اختیار خریدار قرار گرفته می شود.

جاسازی در منزل

با توجه به ارزش جواهرات و پول، نگهداری از این اموال ارزشمند در منزل می تواند برای صاحبان آنها یک چالش جدی باشد. دزدان همیشه در کمین هستند و اکنون با پیشرفت تکنولوژی خیلی حرفه ای تر هم شدند. سارقان بدون جا گذاشتن کوچکترین اثر و به سرعت، در یک چشم بهم زدن می توانند اموال با ارزش شما را به سرقت ببرند. بنابراین برای نگهداری جواهرات در منزل نیاز به راه کارهایی از جمله نصب دوربین مداربسته می تواند تا حد بسیار زیادی آسایش خاطر را برای افراد فراهم کند.