0 تا 100 نصب دوربین مداربسته

تا به حال برایتان پیش آمده که بخواهید چند روزی را همراه خانواده‌تان به سفر کوتاه و دلپذیری بروید؟ وسایل مورد نیازتان را برمی‌دارید و شوق همراهی با عزیزانتان را در دل احساس می‌کنید. اما گویا احساس ترس و دل‌شوره دست‌بردار نیست و اجازه نمی‌دهد با خیالی آسوده از سفرتان لذت ببرید. گویی کسی مدام در گوشتان زمزمه می‌کند: اگر طی این مدت، دزد وارد خانه شود چه؟ اگر طلاهای همسر و فرزندانم را با خود ببرند چه؟ اگر برق خانه جرقه بزند و آتش‌سوزی به بار آید چه؟ اینجاست که اهمیت نصب دوربین مداربسته برایتان مشخص می‌شود. اگر کنجکاو شده‌اید بدانید نصب دوربین‌های مداربسته چه نکات و ریزه‌کاری‌هایی دارد، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

با نصب یک دوربین مداربسته خانه خود را ضد سرقت کنید

ضرورت نصب دوربین مداربسته

برخلاف تصور عموم مردم، دوربین‌های مداربسته فقط مختص شرکت‌ها، کارخانه‌ها یا خانه‌های لوکس و گران‌قیمت نیستند. درواقع هر فرد صاحب‌خانه‌ای که به امنیت خانه خود اهمیت می‌دهد، برای تأمین امنیت منزل و آسایش اعضای خانه، نیاز به نصب دوربین مداربسته دارد. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین دلایلی که ضرورت استفاده از دوربین مداربسته را به‌خوبی نمایان می‌سازند، اشاره می‌کنیم:

1- پیشگیری از دزدی

یکی از مهم‌ترین کاربردهای دوربین مداربسته، پیشگیری از وقوع دزدی در منزل یا محل کار است. بسیاری از سارقان حرفه‌ای خانه‌هایی را هدف قرار می‌دهند که هیچ‌گونه ابزار حفاظتی که منجر به شناسایی افراد شود، برای آن‌ها منظور نشده است. با نصب دوربین‌های مداربسته می‌توانید علاوه بر شناسایی چهره دزدها، از ورود بسیاری از دزدها به خانه‌تان نیز پیشگیری کنید.

2- آگاهی از اتفاقات مشکوک خارج از خانه

با نصب دوربین مداربسته در خارج از خانه یا محل کار خود می‌توانید از اتفاقات مشکوک آگاهی پیدا کرده و برای مقابله با آن‌ها آماده شوید. اگر افرادی را می‌بینید که چند ساعتی می‌شود دوروبر خانه‌تان پرسه می‌زنند یا اگر فردی را می‌بینید که در حال دست‌کاری آیفون شماست یا تصمیم دارد به خانه‌تان خسارت وارد کند، به‌راحتی می‌توانید وی را شناسایی کرده و پلیس را باخبر کنید.

یک اتفاق عجیب غریب در اطراف خانه

3- آگاهی از اتفاقات مشکوک داخل از خانه

با نصب دوربین مداربسته در داخل منزل یا محل کار، می‌توانید خیال خود را از بابت امنیت این مکان‌ها آسوده کنید. این‌گونه هنگامی که مسافرت هستید نیز می‌توانید از راه دور خانه را بررسی کنید و به جای نگرانی از وضعیت منزل یا محل کار خود، از سفرتان لذت ببرید.

وقتی مسافرت هستم در خانه من چه خبر است؟

4- آگاهی از وضعیت سالمندان و فرزندان

با نصب دوربین‌های مداربسته به‌آسانی می‌توانید وضعیت فرزندان کوچکی که نیاز به مراقبت دارند، سالمندانی که توان مراقبت از خود را ندارند یا حیوانات خانگی بازیگوش خود را از راه دور بسنجید و با خیال راحت به کارهایتان برسید. این مدل از دوربین های مداربسته به عنوان دوربین babycam  یا دوربین مداربسته اتاق کودک شناخته می‌شوند.

از دوربین های مداربسته می‌توان برای مراقبت از افرادی که نیاز به مراقبت دارند استنفاده کرد

تجهیزات لازم برای نصب دوربین مداربسته

نصب یک دوربین مداربسته یک کار تخصصی است که برای ماهر شدن در آن و ارائه یک نصب بی نقص سیستم امنیتی نیاز به کسب تجربه فراوان است. اگر دوست دارید که دروبین مداربسته خریداری شده را خودتان نصب کنید و با اصطلاحات تخصصی این حوزه آشنا شوید در ادامه این محتوا با ما همراه باشید تا ما شمارا با ملزومات نصب  یک سیستم دروبین مداربسته آشنا کنیم.

1- دوربین مداربسته با کیفیت

انتخاب دوربین بادوامی که بتواند تصاویر را با کیفیت مناسب ضبط کند بسیار مهم است. پیش از نصب دوربین‌های مداربسته لازم است به نوع و شکل دوربین‌ها و تعداد دوربین‌هایی که لازم دارید توجه کنید. دوربین‌ها بر اساس کارکرد خود به دو نوع دیجیتال (تحت شبکه) و آنالوگ دسته‌بندی می‌شوند.

یک دوربین مداربسته باکیفیت برای بهترین کیفیت

2- دستگاه DVR یا NVR:

پردازش تصاویر دوربین برعهده این دو دستگاه است. اگر دوربین مداربسته تحت شبکه تهیه کرده باشید، به دستگاه NVR نیاز دارید و اگر دوربین مداربسته آنالوگ داشته باشید، لازم است دستگاه DVR را نیز با آن همراه کنید.

برای راه اندازی یک سیستم دروبین مداربسته به یک دشتگاه ضبط کننده dvr نیاز دارید

3- هارد دیسک

تصاویر و ویدیوهای دوربین مداربسته در هارد دیسک ذخیره می‌شوند. اگر دوربین مداربسته تحت شبکه خریداری کرده باشید، لازم است هارد دیسکی با ظرفیت بالاتر تهیه کنید.

ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته

4- فیش و کابل مخصوص؛ آداپتور، نمایشگر ، میکروفون و دستگاه سوئیچ

از کابل کواَکسیال می‌توانید برای انتقال تصاویر و ویدیوهای ضبط‌شده دوربین به دستگاه‌های DVR یا NVR استفاده کنید. بدین منظور به فیش‌های BNC نیز نیاز پیدا می‌کنید. برق دوربین‌ها را نیز می‌توانید با استفاده از سیم‌هایی با سطح مقطع حداکثر ۰٫۷۵ میلی‌متر مربع تأمین کنید و همچنین برای تبدیل برق ۲۲۰ ولت خانگی به ولتاژ مورد نیاز برای دوربین‌ها به آداپتور مخصوص نیاز دارید، برای تماشای ویدیوها و تصاویر ضبط‌شده به یک نمایشگر یا مانیتور نیاز دارید و  اگر بخواهید دوربین مداربسته صدای محیط را هم ضبط کند، به یک میکروفون نیز پیدا خواهید کرد و برای نصب دوربین مداربسته تحت شبکه علاوه بر موارد ذکر شده یک دستگاه سوئیچ هم نیاز خواهید داشت.

فیش و کابل های مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته

فیش و کابل

آداپتور تامین برق

مانیتور نمایش تصاویر دوربین های مداربسته

نمایشگر (مانیتور)

میکروفون برای دوربین مداربسته

میکروفون

هاب سوییچ برای اتصال دوربین های مداربسته به dvr

هاب سوییچ