اهمیت استفاده از دوربین‌ مداربسته

افزایش جرم و وقوع سرقت به‌عنوان یک اتفاق معمول، اهمیت استفاده از دوربین‌ مداربسته را بیش‌ازپیش برجسته می‌کند. بر همین اساس، دوربین‌های مداربسته ابزاری اساسی هستند که علاوه بر ایمن نگه‌داشتن اموال شما ایمنی محیط را ارتقا بخشیده و باعث کاهش جرم و سرقت می‌شوند. در سال‌های اخیر نیز، خرید دوربین‌ مداربسته در بین مردم بسیار رواج یافته است و اکنون در اکثر مکان‌ها از جمله فضاهای عمومی و معابر، خیابان‌ها، بزرگراه‌ها، مراکز آموزشی، مدارس، دانشگاه‌ها، دفاتر، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، پارکینگ‌ها، خانه‌ها و غیره برای ارتقای امنیت مورداستفاده قرار می‌گیرند.

دوربین مداربسته چیست؟

cctv ، دوربین مداربسته یا تلویزیون مداربسته، سیستمی است که به شما امکان می‌دهد در جریان آنچه در محل کار، خانه و اطراف آن اتفاق می‌افتد، قرار بگیرید. دوربین‌ها و مانیتورها شما را قادر می‌سازند تا رویدادها را به صورت زنده مشاهده کرده و فیلم‌های ضبط شده‌ها را به صورت بایگانی ذخیره کنید.

مانیتور دوربین مداربسته را با یک تلویزیون عادی اشتباه نگیرید. محتوای ضبط شده توسط دوربین‌ها پخش عمومی نمی‌شوند بلکه تنها به تعداد محدودی نمایشگر متصل می‌شوند. از جمله کاربردهای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازدارنده فعالیت‌های مجرمانه

شاید بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین اهمیت استفاده از دوربین‌ مداربسته، ایجاد شرایط بازدارنده برای سارقان و مجرمان است. اگرچه لزوماً مانع انجام فعالیت‌های غیرقانونی نمی‌شود، اما انجام کار را برای آنها دشوارتر می‌کند، بنابراین میزان جرم و جنایت را در کل منطقه کاهش می‌دهد. دوربین‌ها علاوه بر بازدارندگی مجرمان از ارتکاب جرم، در تعیین محکومیت در صورت ارتکاب یا عمل مجرمانه نیز مؤثر هستند. پیشگیری از حادثه بسیار بهتر از مقابله با آن پس از وقوع است.

مطالعات نشان داده است که استفاده از دوربین‌ مداربسته باعث کاهش 51 درصدی جرم در پارکینگ‌ها و کاهش 23 درصدی در مکان‌های عمومی شده است.

همچنین 70 درصد از سارقین از طریق درب ورودی به خانه‌ها دسترسی پیدا می‌کنند، در حالی که 30 درصد باقیمانده از پنجره‌ها به‌عنوان ورودی استفاده می‌کنند؛ بنابراین، تنظیم دوربین‌ها به سمت ورودی‌های اصلی و مکان‌های استراتژیک خانه یا محل کار، کارایی دوربین‌های مداربسته را ارتقا می‌دهد.

دوربین های مداربسته در کاهش وقوع جرم موثر هسند

آرامش خاطر با استفاده از دوربین مداربسته

از دیگر اهمیت‌های استفاده از دوربین‌های مداربسته، به‌ویژه در مناطقی که میزان جرم در آن‌ها بالا است، ایجاد احساس امنیت و اطمینان خاطر در افراد است.

با پیشرفت فناوری، بسیاری از مدل‌های پیشرفته‌تر دوربین‌های مداربسته به‌صورت بی‌سیم ارائه می‌شوند، به این معنی که می‌توان آنها را از طریق تلفن هوشمند یا رایانه خود مشاهده و کنترل کرد. این قابلیت امکان بررسی و نظارت بر خانه یا محل کار را تنها با یک کلیک فراهم می‌سازد.

دوربین‌های امنیتی می‌توانند شما را از آنچه در خانه اتفاق می‌افتد مطلع کنند. حتی وقتی خارج از شهر هستید، می‌توانید با تلفن هوشمند خود اعلام حضور کنید و ببینید که اوضاع چگونه پیش می‌رود و همچنین با اطمینان از ایمن بودن عزیزانتان راحتی بیشتری خواهید یافت.

آرامش خاطر با بهره گیری از دوربین های مداربسته

برای ثبت شواهد

بیشترین اهمیت استفاده از دوربین‌ مداربسته در زمان وقوع سرقت یا هر جنایت دیگری برجسته‌تر می‌شود، چراکه پلیس می‌تواند از فیلم‌های دوربین مداربسته برای تجزیه‌وتحلیل حادثه و نیز به‌عنوان مدرکی علیه مجرمان در دادگاه استفاده کند. سیستم‌های نظارتی مدرن می‌توانند صدا را نیز ضبط کنند. این فیلم‌ها می‌توانند به‌ویژه برای جمع‌آوری شواهد از اهمیت به‌سزایی برخوردار باشند.

از تصاویر دوربین های مداربسته میتوان برای اثبات تخلف و جرم استفاده کرد

جلوگیری از آزار و اذیت جنسی مهمترین اهمیت استفاده از دوربین مداربسته

از دیگر اهمیت‌های استفاده از دوربین‌ مداربسته جلوگیری از آزار و اذیت جنسی است. متأسفانه علیرغم مقررات دقیق و سخت‌گیرانه موجود، این امر در بسیاری از کشورها مسئله‌ای مداوم است. در سال 2012، تقریباً 7500 شکایت فقط در ایالات متحده دریافت شده است که نتیجه آن پرداخت 43 میلیون دلار به نفع شاکیان بود.

نصب دوربین‌های مداربسته نه‌ تنها می‌تواند به‌عنوان یک عامل بازدارنده عمل کند بلکه محلی امن‌تر برای کارکنان فراهم می‌سازد، همچنین اطمینان حاصل می‌شود که از چنین فعالیت‌های مذموم و آسیب‌زننده‌ای جلوگیری شود. در دادگاه نیز، فیلم‌های دوربین‌های مداربسته می‌تواند در اجرای صحیح قانون مؤثر باشد.

از دوربین های مداربسته به عنوان عاملی جهت جلوگیری از ترویچ خشونت استفاده می‌شود

مقرون‌به‌صرفه و ارزان

دوربین‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف موجود هستند و هر کدام ویژگی‌های مختلفی دارند؛ بنابراین مصرف‌کنندگان می‌توانند در خرید دوربین‌های مداربسته بر اساس نیازهای خود دست به انتخاب بزنند.

از دیگر مزایا و اهمیت‌های استفاده از دوربین‌ مداربسته ایجاد امنیت اقتصادی است؛ به این معنی که پس از نصب سیستم، نگهداری آنها بسیار آسان بوده و نیاز به جبران خسارت کمی دارد و تنها نیاز است از تمیز بودن دوربین‌های خود اطمینان حاصل کنید تا بهترین عملکرد را از سیستم بگیرید. به غیر از این، دوربین‌های مداربسته سال‌ها محل زندگی شما را ایمن نگه می‌دارند.شما می‌توانید با هزینه کم یکی از دوربین‌های موجود در لیست دوربین مداربسته ارزان ایران دزدگیر را انتخاب کنید.

دوربین های مداربسته بسیار مقرون به صرفه هستند

ساماندهی کسب و کارتان

مهم نیست مقیاس تجارت یا فضای دفتر شما چه اندازه باشد، اختلافات همیشه اتفاق می‌افتند. این اختلافات می‌تواند بین کارمندان و مدیران، بین کارمندان و شما و یا حتی خود کارمندان باشد. معمولاً در چنین شرایطی و قبل از اینکه همه چیز از کنترل خارج شود، باید دقیقاً بفهمید چه اشتباهی رخ داده است. در این شرایط اهمیت استفاده از دوربین‌های مداربسته کاملاً ملموس است، چراکه تصاویر ثبت‌شده توسط دوربین‌های نظارتی می‌توانند شواهد کافی برای داوری و حل اختلاف را فراهم کنند. شما می‌توانید برای کسب وکارتان یکی از دوربین‌های مدرابسته موجود در لیست دوربین مداربسته فروشگاه ایران دزدگیر را انتخاب کنید.

شما برای بهبود کسب و کارتان نیاز به استفاده از دوربین مداربسته دارید

شناسایی بهتر مشتریان

بسیاری از مشاغل کوچک از سیستم نظارت تصویری خود برای مطالعه عادات مشتری، بهینه‌سازی مسیرهای مراجعه به فروشگاه، جابه‌جایی مجدد محصولات، آگاهی از عادات مشتری و… استفاده می‌کنند. علاوه بر ویژگی‌های فوق، ساده‌سازی عملیات، ایجاد آرامش خاطر و اعتبار کاری، از دیگر اهمیت‌های استفاده از دوربین مداربسته هستند.

مطالعه رفتار مشتریان با دوربین مداربسته

کاهش هزینه‌های امنیتی

از دیگر اهمیت‌های استفاده از دوربین‌ مدار بسته می‌توان به کاهش هزینه‌های امنیتی اشاره کرد چراکه نصب دوربین مدار بسته به معنای کاهش تعداد پرسنل امنیتی است. برای این کار می‌توانید از دور بین‌های مدار بسته دام یا دوربین‌ مداربسته بولت استفاده کنید. این دوربین‌ها قابل اطمینان، بسیار کاربردی و کوچک هستند و انسداد کمتری دارند.

کاهش هزینه ها با استخدام کمتر نیرو

کنترل و مدیریت شهری

بدون شک کنترل و مدیریت مکان‌های شلوغ و عمومی مانند ایستگاه‌های راه‌آهن، پایانه‌های مسافربری، ایستگاه‌های مترو، دفاتر و مغازه‌ها ضروری است. با استفاده از دوربین‌ مداربسته در سطح شهر، می‌توان بزرگراه‌ها، مکان‌های شلوغ و ایستگاه‌های مترو را از طریق اتاق‌های نظارتی کنترل کرد و چهره افراد سودجو و قانون‌شکنان را تشخیص داد یا از وضعیت ترافیک و وقوع حوادث مطلع شد.

مدیریت شهری با استفاده از دوربین های مداربسته آسانتر است

کلام آخر در خصوص اهمیت استفاده از دوربین‌ مداربسته

بعد از دانستن مزایا و اهمیت استفاده از دوربین‌های مداربسته می‌توانید از ایمنی خود، عزیزان و اشیای قیمتی‌تان اطمینان حاصل کنید. بااین‌حال، اشرار ممکن است با مسدود کردن دید دوربین یا مخفی نگه‌داشتن چهره خود، راهی در مورد این سیستم‌ها نیز پیدا کنند. ازاین‌رو پیشنهاد می‌شود از چند دوربین در زوایای مختلف استفاده کنید تا در صورت وقوع جرم، پلیس بتواند جزئیات مشابه را از زوایای دیگر جمع‌آوری کند.