بهترین دزدگیر اماکن دارای امکانات و لوازم جانبی است که آن را از سایر محصولات متمایز می کند. امروزه حفظ امنیت محل زندگی، کار، تحصیل و… یکی از موارد مهمی است که ذهن عموم را به خود درگیر کرده است. ازجمله راه های حفاظتی مطمئن علاوه بر نگهبان… استفاده از دوربین مداربسته و یا دزدگیر اماکن است. اینجا در مورد انواع دزدگیر اماکن و به ویژه این که بهترین دزدگیر اماکن چه ویژگی‌هایی دارد خواهیم آموخت.

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن وسیله‌ای است امنیتی برای حفظ امنیت مکان مورد نظر شما (اعم از خانه، مغازه، کارگاه، کارخانه، دفتر یا هر محلی برای کار یا سکونت و استقرار) در مقابل سرقت یا نفوذ افراد ناخوانده برای اجرای مطامعشان (اعم از دزدی، تجاوز، خرابکاری، یا …) یا مقابله اولیه لازم در صورت بروز آتش‌سوزی، در حالی که دور از محل هستید. این وسیله درواقع چشم ناظر شماست و دست شماست برای انجام برخی اقدامات اساسی اولیه برای دور ساختن متجاوز یا دستگیری او یا اطفای حریق در حالی که از محل دور هستید.

دزدگیر اماکن چه کاربردی دارد؟

بیشترین کاربرد دزدگیر اماکن، همان‌طور که از نامش برمی‌آید حفاظت در مقابل سرقت است زیرا چنان که آمار نشان می‌دهد بیشترین نفوذهای غیر مجاز به خاطر سرقت صورت می‌گیرد. بنا بر گزارش پلیس در سه ماهه اول امسال، آمار سرقت، افزایشی هفت درصدی داشته است. همچنین بنا بر گزارشی دیگر، بیش از نود درصد از پرونده‌های تشکیل شده در پلیس آگاهی کشور مربوط به سرقت است که بیشترین آنها مربوط به سرقت‌های خُرد است. علاوه بر سرقت از بانک، طلا فروشی، خانه، خودرو، و زورگیری و کیف قاپی، سرقت مرغ، گوشت، مواد غذایی، لباس، و کالاهای اساسی از انبارهای سوپر مارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و حتی کوچک نیز رایج شده است.

این‌ها همه ضرورت نصب دزدگیر اماکن برای حفاظت از اموال در مقابل سرقت را به وضوح نشان می‌دهد. به این باید این را اضافه کرد که همچنین بنا بر گزارش، بیشتر افزایش سرقت مربوط به سرقت اولی‌ها نیست. این به این معنی است که سارقین حرفه‌ای سرقت‌های خود را افزایش داده‌اند. اهمیت این موضوع در این است که احتمالاً استفاده از دزدگیرهای نسل‌های قبلی در مقابل سارقین حرفه‌ای چندان کارآمد نیست و برای حفاظت در مقابل تجاوز آنها لازم است مکان مورد نظر خود را با یک دزدگیر اماکن خوب مجهز کنیم.

بهترین دزدگیر اماکن

یک دزدگیر اماکن خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

دزدگیرهای ابتدایی تنها وقتی که حسگرهای آنها وجود حرکتی را در محل تشخیص می‌داد، آژیر سرقت را به صدا در می‌آوردند. اما با پیشرفت فناوری‌ نسل‌های جدیدی از دزدگیرها ساخته و به بازار عرضه شده‌اند که در اینجا به اختصار در مورد آنها توضیح می‌دهیم.

برخی از دزدگیرها دارای کنترل از راه دور هستند به گونه‌ای که بعد از ترک محل می‌توانید دزدگیر  را فعال نمایید. برخی هم دارای پدالی برای فعال سازی در مواقع اضطراری و غافلگیری هستند. انواع پیشرفته‌تر دزدگیرهای اماکن صرفاً دارای آژیر نیستند بلکه امکان برقراری تماس تلفنی یا موبایل  مالک یا مدیر مکان یا پلیس یا آتش نشانی و اعلام نفوذ یا آتش سوزی را دارند.

نسل بعدی این وسیله ایمنی، که بهترین دزدگیر اماکن محسوب می‌شود، علاوه بر داشتن همه قابلیت‌های پیش گفته دارای وای فای بوده و به اینترنت وصل می‌شود. با این کار مالک یا مدیر مکان، علاوه بر مطلع شدن از حادثه و انجام اقدامات اطلاع رسانی و دفع خطر لازم از طریق مجاری معمول، امکان مدیریت زنده محل حادثه را از طریق اینترنت دارد.

در این نوع دزدگیرها از انواع حسگرها استفاده می‌شود. حسگرهای معمول، حرکت را تشخیص می‌دهند، اما همچنین امکان تعبیه حسگرهای حساس به لرزش، مثلاً برای تشخیص شکسته شدن پنجره شیشه‌ای، یا حساس به نور، مثلاً نور چراق قوه سارق، وجود دارد.

انواع پیشرفته‌تر این نوع دزدگیرها دارای ساطع‌کننده‌ای و حسگرهای مادون قرمز هستند که هر اختلالی در پوشش مادون قرمزی محل به وسیله ورود غیر مجاز به محل تشخیص داده شده و گزارش می‌شود و با آژیر یا دیگر تمهیدات مثل مونیتوریگ اینترنتی با آن مقابله می‌گردد.

ارتباط با زال پرتویی در واتس آپ

بهترین دزدگیر اماکن چه ویژگی هایی دارد؟

با گسترش فناوری امکان افزایش امکانات گسترده‌تری برای دزدگیرهای اماکن وجود دارد کما این که در سیستم‌های ایمنی کاملاً هوشمند حتی از هوش مصنوعی نیز استفاده می‌شود. اما عجالتاً یک دزدگیر اماکن خوب لازم است دارای حداقل مشخصه‌های لازم باشد که به آنها در اینجا اشاره می‌کنیم:

  • یک دزدگیر اماکن خوب باید از لحاظ امنیتی به راحتی در دسترس سارق برای این که احیاناً اقدام به از کار انداختن آن کند نباشد. از این رو این نوع دزدگیر اماکن معمولاً دارای سیستمی مرکزی است که اطلاعات را از حسگرها گرفته و عملیات پردازش روی آنها انجام می‌دهد و سپس به قسمت‌های مختلف مثل بلندگو یا آژیر و تلفن دستورهای اجرایی لازم را صادر می‌کند.
  • یک دزدگیر اماکن خوب علاوه بر امکان ارتباط از طریق خط ثابت، امکان برقراری ارتباط از طریق سیم کارت را نیز دارد که در صورت قطع خط ثابت امکان برقراری ارتباط همچنان وجود داشته باشد. همچنین دارای باتری است تا احیاناً با قطع برق، همچنان امکان کار داشته باشد.
  • یک دزدگیر اماکن خوب همچنین باید بتواند با داشتن چشم‌های مختلف مناطق متعددی در مکان مورد نظر را ساپورت کند. همچنین لازم است علاوه بر اتصال‌های سیم دار با حسگرها امکان ارتباط بیسیم با همه یا برخی از آنها را داشته باشد. امکان کنترل از راه دور، همراه با حافظه‌های مربوطه، نیز از دیگر ویژگی‌های چنین دزدگیری است.
  • امکان ارسال پیامک به گوشی مالک یا مدیر از ویژگی‌هایی است که ضریب امنیتی یک دزدگیر اماکن خوب را افزایش می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این دزگیرها ثبت چندین واقعه آخر به همراه ثبت دقیق زمان و تاریخ وقوع، امکان ارسال چندین نوع گزارش مختلف برای مدیران، هشدار قطع برق و میزان شارژ باطری و تلفن و بلندگو، قابلیت بی‌صدا کردن آژیر و تک هشدار از طریق دستگاه مرکزی و اپلیکیشن، و امکان غیرفعال کردن موقت قسمت‌های مختلف سیستم است.

علاوه بر این‌ها یک دزدگیر اماکن خوب دارای برخی ویژگی‌های کاربردی دیگر است که می‌توانید قبل از خرید و نصب، آنها را در سایت فروشنده ملاحظه کنید. برای مثال در اینجا مشخصات یک محصول دزدگیر اماکن خوب «دزدگیر اماکن سیمکارتی ArioSis» و «پکیج باسیم دزدگیر سیمکارتی» قرار گرفته است.

بهترین دزدگیر اماکن

آنچه لازم است دقت داشته باشد این است که با افزایش موارد سرقت‌ها (که بیشتر به صورت حرفه‌ای صورت می‌گیرد) و با توجه به گرانی کالاها و خسارت نسبتاً قابل توجهی که احیاناً بر اثر یک سرقت متحمل خواهید شد، به احتمال زیاد معقول و نیز مقرون به صرفه است که برای حفظ ایمنی محل کار، انبار، کارگاه، خانه یا هر جایی که برای شما مهم است برای خرید و نصب یک دزدگیر اماکن خوب، حتی نه اگر بهترین دزدگیر اماکن، از شرکت‌های معتبری مثل ایران دزدگیر هزینه کنید.