دوربین مداربسته دید در شب رنگی یک ابزار امنیتی جدید به حساب می‌آید که توانایی این را دارد که تصاویری بسیار واضح و رنگی در تاریکی مطلق را ثبت نماید. از آنجاییکه بیشتر جرم‌ها در شب و با استتار در تاریکی صورت می‌گیرد، استفاده از یک دوربین مداربسته دید در شب رنگی که توانایی ثبت و ضبط تصاویر بسیار با کیفیت را حتی در تاریکی شب دارد، ضروری به نظر می‌رسد. در ادامه این نوشتار با ایران دزدگیر همراه باشید تا  اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید ، شما را با یکی از قدرتمندترین و کاربردی‌ترین انواع دوربین مداربسته آشنا کنیم

دوربین مداربسته دید در شب رنگی چیست؟

دوربین استارلایت جزو تکنولوژِی های نوین دید در شب است در صورتی که فناوری IR مادون قرمز یک نسل از فناوری استار لایت عقب تر است و دوربین های امروزی اکثرا از تکنولوژی مادون قرمز استفاده می کنند. تکنولوژی دید در شب جهت ایمنی خانه و محل کار شما سودمند است. چرا که خیلی از دزدی ها و تلاش های بی وقفه جهت خرابکاری در شب، تحت تاثیر تاریکی پیش می آید. در صورتی که تجهیزاتی که می توانید جهت بهسازی ایمنی در شب انجام دهید راه اندازی روشنایی حساس به حرکت مانند دوربین مداربسته در شب می باشد. این دوربین ها به شما کمک نموده شب را با خیال راحت بخوابید. خیلی از دوربین ها حساسیت بسیاری به حریم شخصی دارند. زمانی که حرکت تشخیص داده می شود، اخطار ها زمان واقعی را ارسال می کنند. در این صورت چنانچه شخصی بی اجازه به اموال شما دسترسی پیدا کند، خیلی سریع متوجه می شوید. ولی دوربین های عادی نمی توانند در تاریکی چیزی را مشاهده کنند در این صورت آنها همواره قابلیت بازشناسی حرکت را ندارند؛ اما دوربین های دید در شب به راحتی تمامی حرکات را تشخیص می دهند.

کاربرد های مهم دوربین های مداربسته دید در شب رنگی 

دوربین های مداربسته دید در شب دارای کاربرد های عمده ای به شرح زیر می باشند:

 • بالا بردن امنیت
 • رسیدگی و نظارت بر خانه و محل کار
 • بکارگیری سرویس های اینترنت برای رسیدگی و فرستادن تصویر برداری بر روی گوشی همراه
 • کم شدن هزینه ها
 • از خصوصیات ویژه این نوع دوربین ها، نور محوطه می باشد ‌که تصاویر را با سطح کیفی عالی ارائه میدهد.
 • پیش از تهیه این نوع دوربین ها و با ملاحظه به مساحت سیم کشی آن می توانید از متخصصان موسسات معتبر مشاوره بگیرید. در صورت نیاز برای بازدید از مکان نصب دوربین مدار بسته هماهنگی لازم را انجام دهید. تا متخصصان این موسسات بهترین سیستم را با ملاحظه به بودجه شما برگزیده و برای شما اجرا نمایند.

ملاحظه نمایید در مکانی که این دوربین دید در شب را میخواهید نصب ‌کنید بایستی تجهیز شده به اینترنت باشد. برای این منظور ‌‌که بتوانید از امکان انتقال تصاویر بر روی گوشی همراه خود بهره ببرید و بر روی امور مدیریت داشته باشید.

تصویر برداری دوربین مداربسته دید در شب رنگی

در سال های اخیر دوربین های مدار بسته دید در شب تنها توانایی نمایش تصاویر به شکل سیاه و سفید را داشتند. ولی مؤسسه سونی برای نخستین بار با عرضه فناوری استارلایت تحولی عظیم در ارائه تصویر این دوربین ها ایجاد نمود. با ساخت دوربین هایی با قابلیت عرضه تصاویر شفاف و رنگی در شب، گونه متفاوتی از دوربین ها را در دسترس مشتری ها قرار داد. در مجموع این دوربین ها تصاویر را به دو شکل رنگی ایجاد می کنند که شامل موارد زیر می باشد:

 • سخت افزاری: یکی از تصاویر دوربین مداربسته دید در شب به شکل سخت افزاری است. در این حالت دوربین به نوعی طراحی شده که تصویر رنگی در شب ایجاد می کند. سخت افزار استفاده شده در این نوع دوربین ها و راه اندازی صحیح آن ها می تواند سطح کیفی مطلوبی را عرضه کند. ولی نرخ این مدل دوربین ها خیلی بالا می باشد.
 • نرم افزاری: یکی دیگر از تصاویر دوربین مداربسته دید در شب به شکل نرم افزاری می باشد. در این گونه دوربین ها توسط نرم افزار برخی عملیات پردازش بر روی تصویر انجام می گیرد. معمولا وجود حسگر AHD روی این دوربین ها این قابلیت را ایجاد می کند تا به وسیله تغییر منو تنظیمات تصویر به شکل نرم افزاری، سطح کیفی تصویر در شب را افزایش دهند. این گونه دوربین ها ارزان تر و اقتصادی تر می باشند.

دوربین مداربسته دید در شب رنگی بهترین انتخاب برای جلوگیری از سرقت های شبانه است

نکات مهم در زمان خرید این نوع دوربین مداربسته

در زمان خرید دوربین مداربسته دید در شب بایستی حتما به موارد زیر توجه نمود:

 1. رزولوشن دوربین مداربسته: از عمده ترین نکاتی که بایستی در زمان خرید دوربین مداربسته به آن توجه نمود رزولوشن دوربین دید در شب می باشد. لازم است دوربین هایی که برای محوطه های باز خریداری می کنید از رزولوشن بالایی برخوردار باشند.
 2. زاویه دید در این نوع دوربین ها: چنانچه تمایل دارید دوربین مداربسته دید در شب شما همه زوایای محوطه را مد نظر بگیرد بایستی به زاویه دید دوربین در زمان خرید دقت نمایید. چرا که زاویه دید دوربین به شما یاری رسانده تا نواحی گسترده تری را ببینید.
 3. برد دید در شب در این نوع دوربین ها: برد این نوع دوربین ها نکته حائز اهمیتی است که بایستی در زمان خرید دوربین مداربسته دید در شب به ان حتما توجه شود.

به طور کلی دوربین های مداربسته که با تکنولوژی دید در شب رنگی کار می کنند نسبت به دوربین هایی که برای دید در شب به پروژکتور و لوازم جانبی نیاز دارند به صرفه ترند و قابلیت تشخیص چهره وپلاک خوانی آنها بسیار کاربردی است.

درمواقعی که کیفیت رنگ تصویر مهم تر است باید تنظیمات به گونه ای باشد که این هدف را محقق کند و استفاده از تنظیمات پلاک خوانی و شناسایی جزییات باعث پایین آمدن کارایی دوربین می شود.بهتر است تنظیم دوربین مدار بسته تک وجهی باشد تا در نوع خود عملکرد آن پایین نیاید و در جهت هدف کار کند.