یکی از تجهیزات نظارتی که چند سالی است در بازار عرضه شده و استقبال بسیار خوبی از این سری محصولات به عمل آمده، دوربین مداربسته است. در واقع باید گفت که دوربین مداربسته در مدل های متنوعی تولید می شود، برای مثال دوربین های دید در شب، 360 درجه، Fish Eye و… اما شاید یکی از مهم ترین نگرانی های خریداران دوربین مداربسته، ضربه دیدن دوربین باشد. در ادامه این نوشتار به معرفی دوربین ضد ضربه که یکی از جدیدترین انواع دوربین مداربسته است می پردازیم.

ارتباط با زال پرتویی در واتس آپ

دوربین مداربسته مقاوم به ضربه چطور تولید می شود؟

شرکت های تولید کننده دوربین مداربسته ضد ضربه از استاندارد IK استفاده می کنند. این استاندارد به صورت درجه بندی IK01 تا IK10 در بازار عرضه می شود و شما می توانید بر این اساس نسبت به خرید محصولات مورد نظر خود اقدام کنید. دوربین IK01 می تواند جرم وزنه ای برابر با 250 گرم را دفع کند و IK10 قادر است جرم وزنه ای 5 کیلوگرمی با میزان 20 ژول انرژی را دفع کند. معمولا بدنه مورد استفاده در تولید این دوربین ها از فلزات مقاوم است. آلومینیوم و فولاد به عنوان دو نمونه از فلزات ساخت بدنه محصول به شمار می رود. همچنین ایجاد فاصله میان بدنه و دستگاه اصلی، باعث می شود که این دوربین بتواند بدون اختلال در عملکرد و لرزش به ثبت تصاویر بپردازد.

دوربین مداربسته Vandal Proof به عنوان یک محصول ضد ضربه شناخته می شود، با این حال در برابر شلیک مستقیم از خود ضعف نشان می دهد؛ اما دوربین Bullet Proof حتی می تواند در برابر شلیک مستقیم نیز از خود مقاومت نشان دهد. این در حالی است که معمولا از دوربین Bullet Proof در محیط های نظامی و حساس امنیتی بیشتر استفاده می شود. قیمت این نوع از دوربین های مداربسته که درباره شلیک هم مقاومت داشته باشد به مراتب بالاتر است.

دوربین مداربسته ضد ضربه

چرا باید دوربین مداربسته ضد ضربه خریداری کنیم؟

دوربین مداربسته مقاوم به ضربه به عنوان یک نیاز در تمامی ساختمان ها به شمار می رود؛ به خصوص در محیط های باز که محیط به تنهایی توسط دوربین چک می شود، دوربین شما باید مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه داشته باشد. بسیاری از کسانی که به صورت غیر مجاز وارد محیطی می شوند، می توانند نقطه کوری از دوربین پیدا کرده و سپس با از بین بردن دوربین به واسطه ضربه، وارد محیط شوند. جدا از مسئله ضربه زدن فیزیکی به دوربین های مداربسته، شرایط جوی و محیطی نیز خود به عنوان عاملی شناخته می شود که باعث تولید بیشتر این دوربین مداربسته می شود. باد و شرایط جوی نامساعد گاها ممکن است باعث شود که مصالح بر روی دوربین مداربسته سقوط کند؛ در صورتی که اگر دوربین شما ضدضربه باشد، می توانید اطمینان داشته باشید که اختلالی در عملکرد نظارت پیش نخواهد آمد. استفاده از این دوربین مداربسته زمانی بیشتر توصیه می شود که محیط شما بسیار وسیع باشد.

بهترین انواع دوربین مداربسته ضد ضربه و انواع آن

در این قسمت قصد داریم تا چند نمونه از بهترین دوربین‌های مداربسته را به شما معرفی کنیم که علاوه بر ویژگی‌های ممتاز از نظر امنیتی، قابلیت ضد ضربه نیز دارند. در ابتدا بهتر است با استاندارد IK10 آشنا شوید.
این استاندارد نشان‌دهنده میزان مقاومت دوربین مداربسته و وسایل الکترونیکی حفاظتی در برابر ضربه است و سطح تحمل وسیله الکترونیکی حفاظتی در برابر آسیب فیزیکی را نشان می‌دهد.

 • دوربین مدار بسته DS-2CD2125FWD-I هایک ویژن:
  این مدل 2 مگاپیکسلی در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد و استاندارد آن IK10 است و علاوه بر آن در برابر گرد و غبار و آب هم مقاوم است و عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهد. همچنین این دوربین قابلیت دید در شب داشته و از رزولوشن 1080 برخوردار است. این مدل دوربین مداربسته هایک ویژن علاوه بر تشخیص چهره از قابلیت تشخیص حرکت نیز برخوردار است.
 • دوربین مداربسته آنالوگ هایلوک مدل THC-D320-VF:
  این مدل از پرفروش‌ترین محصولات سری توربو اچ دی هایک ویژن بوده و علاوه بر کیفیت از قیمت خوبی نیز برخوردار است.این دوربین گنبدی 2 مگاپیکسلی قابلیت ثبت تصاویر را با رزولوشن 1080 دارد. همچنین ضدآب و ضدضربه بوده و در برابر غبار و خش نیز مقاوم است. این مدل از دوربین مداربسته آنالوگ قابلیت دید در شب را نیز دارد و در محیط با دمای 40 تا 60 درجه سانتی‌گراد به خوبی عمل می‌کند.
 • دوربین مداربسته داهوا مدل HFW4431M-i1:
  نوع این مدل از دوربین بالت و سنسور آن 4 مگاپیکسل است. این مدل از دوربین مداربسته داهوا ضدآب، ضدضربه و ضد غبار است و علاوه بر آن قابلیت تشخیص حرکت نیز دارد. همچنین این مدل تا شعاع 50 متر قابلیت دید در شب دارد تا حتی در تاریکی هم از بروز سرقت و دست‌برد به اموال شما جلوگیری کند.
 • دوربین مداربسته دام یونی وی IPC323LR3-VSPF28-F :
  این دوربین با قابلیت دید در شب تا فاصله 30 متر علاوه بر شب و به هنگام تاریکی، در تمام ساعات شبانه روز از عملکرد خوبی برخوردار است. همچنین با استاندارد IK10 در برابر ضربه به خوبی مقاومت می‌کند و تحمل بالایی دارد. یکی از ویژگی‌های قابل توجه این مدل مجهز بودن به فناوری «تشخیص حرکت» است.

امروزه استفاده از دوربین مداربسته بسیار رایج شده است و علی الخصوص دوربین مداربسته ضدضربه می تواند یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شما باشد. در این مقاله درباره دوربین مداربسته مقاوم به ضربه ، کاربرد های مختلف آن و دلایل استفاده از این نوع دوربین را توضیح دادیم. یکی از نکات بسیار مهمی که در خصوص دوربین های مداربسته مقاوم به ضربه بدانید آن است که نصب آن باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. پس خرید و نصب را می توانید از این وب سایت اینترنتی انجام دهید. کارشناسان ما در خصوص ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص خرید دوربین مداربسته مناسب با نیاز شما، می توانند به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.