دوربین مداربسته در یزد اخیرا یکی از مواردی است که برای حفظ امنیت و ثبت لحظات فروشگاه ها و اماکن این استان تاریخی در موتور جستجوگر گوگل بسیار جستجو می شود. شهر یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان است. این استان تاریخی قدمت چندین هزارساله دارد. معنی لغوی یزد مقدس و پاک بوده که در اصلاح به سرزمین مقدس و پاک خدا معروف است. تاریخ نویسان یونانی از این شهر به عنوان اساتیس یاد کردند؛ که با ظهور اسلام و گرایش مردم ایران به دین اسلام و مذهب شیعه، به یزد عنوان دارالعباد داده شد. این شهر باستانی و تاریخی اهمیت بسیاری در فرهنگ و تاریخچه ایران دارد. از این نظر برای حفظ و توجه ویژه به این شهر ارزشمند لازم است اقدام ویژه ای در اماکن تاریخی و سطح شهر انجام پذیرد. یکی از ساده ترین و البته با اهمیت ترین اقدامات نصب دوربین مداربسته است. با پیشرفت علم و تکلونوژی، دوربین مداربسته قابلیت های متفاوتی پیدا کرده است وبا توجه به نیاز هر مکان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. دوربین مداربسته برای ثبت وقایع، ضبط صدای محیط، جلوگیری از سرقت و دزدی در اماکن تاریخی و موزه های گرانبهای یزد کاربرد بسیاری دارد.

شهر یزد کجاست؟

شهر یزد یکی از زیباترین شهرهای ایران و مرکز استان یزد می باشد، این شهر در بین کوه های شیرکوه و خرانق و در دشتی به نام یزد اردکان می باشد. استان یزد در زمینه های متفاوتی زبان زد عام و خاص بوده که از جمله آنها می توان به تاریخ غنی این شهر و جایگاه علمی و فرهنگی یزد و جاذبه های گردشگری آن اشاره کرد.  شهر یزد یکی از شهر های گرم و خشک کشور ایران است و با برخی از شهرهای بزرگ از جمله میبد، اردکان، بافق، اصفهان، تفت، ابرکوه و مهریز همسایه می باشد. این شهر در فصل تابستان آب و هوای بسیار گرمی دارد و علت آن قرار گیری این شهر در یک دشت بین دو کوه شیرکوه و خرانق است. یکی از مهمترین موارد محبوبیت شهر یزد به عنوان یک شهر توریستی در میان گردشگران معماری بسیار زیبای این شهر است که نشان دهنده فرهنگ و تمدن بالای این شهر می باشد، استفاده از بادگیر ها و مناره ها و گنبد ها در معماری داخلی شهر باعث شده که جلوه فوق العاده زیبایی به شهر یزد بدهد.

دوربین مداربسته در یزد
دوربین مداربسته در یزد

میزان امنیت و آمار سرقت درشهر یزد چگونه است؟

باتوجه به شرایط اقتصادی موجود در جامعه امروزی و کند شدن روند جریان پول بین مردم، باعث شده که عده ای از افراد وسوسه شوند و بخواهند که ره صد ساله را یک شبه طی کنند؛ و از بیراهه و سرقت، سریعتر و راحت تر به اهداف خود برسند به همین دلیل میزان سرقت ها و آمار سارقین بطور روز افزون افزایش می یابد. در پی وقوع دستبرد و سرقت های روز افزون در شهر یزد و انتشار تصاویر آن در شبکه های اجتماعی که بیانگر سرقت خشن می باشد، با تلاش بی وقفه نیروهای ساعی در پلیس آگاهی استان یزد، اعضای باند چند نفره سارقان دستگیر شده و در تحقیقات به بیش از ۲۰ فقره سرقت و تخریب مغازه شهروندان اعتراف کردند. اغلب سرقت‌ها از مغازه‌های لوازم کامپیوتر، لوازم منزل و ابزارآلات کار و کشاورزی بود، که بخش زیادی از این وسایل کشف شد. رئیس پلیس آگاهی استان یزد در این خصوص برای افزایش امنیت اماکن و کاهش سرقت در کنار تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی پیشنهاد داد که شهروندان باید مغازه‌های خود را به دوربین مداربسته که نقش مهمی در جلوگیری از سرقت دارد، مجهز کنند. بسیاری از مغازه‌های سرقت شده سیستم ایمنی و مراقبتی نظیر دزدگیر و دوربین مداربسته نداشته و مغازه داران باید به این مساله توجه کنند.

پیشنهاد بررسی مطالعه : دوربین مداربسته برای منازل

کاربرد دوربین مداربسته چیست؟

هدف اصلی از نصب دوربین مداربسته در درجه اول حفظ امنیت و حفاظت از لوازم و اشیای گران قیمت و با ارزش است. اما دوربین مداربسته در زمینه های گسترده تری همچون نظامی، صنعتی، کنترل ترافیک و تصویر برداری های نامحسوس کارایی دارد. افرادی که امکان حضور شبانه روزی و یا 24 ساعته در محل کار خود ندارند می توانند با نصب دوربین مداربسته، از راه دور عملکرد اعضای خود را زیر نظر بگیرند. همچنین از جمله فواید نصب دوربین مدابسته در مراکز و سازمان ها دولتی و خصوصی، نیاز به یک اپراتور است تا بر تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته نظارت کند. بنابراین مضاف بر کاربردهایی که گفته شد، استفاده از دوربین مداربسته تعداد نیروی انسانی مورد نیاز به منظور نظارت بر کل مراکز یا سازمان را کاهش می دهد.

دوربین مداربسته در یزد

موارد استفاده از دوربین مداربسته در شهر یزد به چه صورت است؟

همانطور که اطلاع دارید و پیشتر درباره آن صحبت کردیم شهر یزد، بافت تاریخی و باستانی دارد که جز آثار قدیمی و حساس ایران محسوب می شود و نیاز به توجه ویژه برای حفظ آن است. دوربین های مداربسته، به منظور جلوگیری از جرم و سرقت در سطح شهر و همچنین در مراکز عمومی نصب می شود. موثرترین راه برای حفاظت از آثار علاوه بر موارد امنیتی رایج، استفاده از دوربین مداربسته در اماکن توریستی و گردشگری می باشد. دوربین مداربسته مضاف بر ضبط صدا و تصویر امکان دید و دقت بالاتری دارد و درصد آسیب، سرقت و دزدی در این اماکن به شدت کاهش می یابد.

ارتباط با زال پرتویی در واتس آپ

چگونه در یزد دوربین مداربسته بخریم : معرفی بهترین فروشگاه دوربین مداربسته در یزد

برای تهیه دوربین مداربسته خوب و باکیفیت باید ملاک و معیار مناسبی داشته باشید و تا حدی به نکات مهمی که در خصوص این سیستم امنیتی وجود دارد دقت کنید؛ از جمله این نکات می توان به برند معتبر و شناخته شده، شرکت و فروشگاه معتبر برای تهیه دوربین مداربسته، آنالوگ، لنز دوربین و… اشاره کرد. یکی از راحت ترین راه های دسترسی و خرید دوربین مداربسته دیجی کالا می باشد. اما برای خرید مطمئن و باکیفیت در شهر یزد می توان به ایران دزدگیر اشاره کرد. ایران دزدگیر با مشاوره کارشناس امنیت جناب زال پرتوی و داشتن بیش از 100 پروژه موفق در نصب و خرید دوربین مداربسته یکی از بهترین موارد برای دسترسی به این سیستم امنیتی خواهد بود.

دزدگیر و دوربین مداربسته از ابتدا نیز بیشترین کارایی را در کشف و شناسایی دزدی، جرم، جنایات و سرقت داشته اند و هنوز هم مهمترین نقش را در این راستا ایفا می‌کنند. با این تفاوت که در گذشته سرقت ها در سطح عمومی تر بررسی می‌شد ولی اکنون خود شهروندان هم در محیط های کوچک ، فروشگاه ها و اماکن مهم خود قادر به نظارت و بررسی امنیت زندگی خود هستند.همه متخصصان امنیتی در این مورد با یکدیگر هم نظر هستند که کنترل و نظارت بر رفتارهای مخرب و مجرمانه به کمک دوربین مداربسته آسان تر و پربازده تر است. این دوربین ها با تکنولوژی های روز تولید می‌شوند و می‌توانند به صورت شبانه روزی و بی وقفه به ضبط تصاویر هم در طول روز و هم در طول شب بپردازند.در دنیای امروز وابستگی حوزه حفاظت و امنیت به دوربین مداربسته به حدی بالا می باشد که تصور حل مشکلات قضایی مربوط به مجرمین و سارقان حرفه ای و زبده  بدون کمک این سیستم ها و مدارکی که در اختیار ما قرار می‌دهند؛ بسیار دشوار و گاهی غیرممکن است.